Łagodna komora hiperbaryczna – odkryj potencjał tlenu!

Komora hiperbaryczna Warszawa

komora hiperbaryczna 1 1 compress

Czym jest tlenoterapia?

Tlenoterapia (łagodna komora hiperbaryczna) – celem tlenoterapii jest zwiększenie dopływu tlenu do organizmu, głównie do uszkodzonego obszaru.  W efekcie zauważa się zwiększenie syntezy kolagenu, proliferację fibroblastów, zwiększenie aktywności osteoblastów, zahamowanie namnażania się bakterii, zmniejszenie obrzęków.

Pacjent poddawany jest działaniu czystego tlenu o podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym wewnątrz komory. Według badań terapia powoduje zwiększenie dostarczania tlenu kilkukrotnie w przeciwieństwie do wdychanego powietrza w naturalnym środowisku.

komora hiperbaryczna 3

Jakie korzyści daje komora hiperbaryczna?

Komora hiperbaryczna oferuje wiele korzyści dla zdrowia i lepszego samopoczucia.  Tlenoterapia wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu różnych schorzeń, w tym choroby dekompresyjnej (ciśnieniowa), niegojących się ran, zatrucia tlenkiem węgla czy urazów popromiennych. 

Komora hiperbaryczna wykorzystywana jest także  w leczeniu chorób związanych z układem nerwowym, m. in.: stwardnienie rozsiane, udary mózgu.

Jest świetną alternatywną dla sportowców, w przygotowaniu do zawodów.

Jest to zabieg bezpieczny, uniwersalny, jednak zawsze warto wcześniej skonsultować go z odpowiednim specjalistą.

komora hiperbaryczna 2 compress

Jakie są przeciwwskazania do stosowania komory hiperbarycznej?

Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej nie będzie odpowiednia dla osób przyjmujących chemioterapię,  z nieleczoną odmą płucną, z zapaleniem nerwu wzrokowego, z infekcjami czy gorączką.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC posiadamy łagodną komorę hiperbaryczną o ciśnieniu 50 kPA. Docelowa zawartość tlenu 35-36%.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z właściwym specjalistą, tak aby dostosować program terapii do indywidualnych potrzeb i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych pacjenta.

Czas  zabiegu: 60 minut

Cena  zabiegu: 104 PLN