Koncepcja Maitlanda

Koncepcja Maitlanda Warszawa

Koncepcja Maitlanda 1

Na czym polega Koncepcja Maitlanda?

Koncepcja Maitlanda jest to metoda, która składa się z diagnozy badania oceny oraz terapii . Charakterystyczna dla tej metody jest cześć diagnostyczna, która składa sie z oceny obiektywnej i subiektywnej. Podczas terapii, po zastosowaniu danej techniki, fizjoterapeuta ocenia postępy terapii, badając powtórnie pacjenta co daje nam informację czy pacjent nadal odczuwa ból oraz czy poprawiła się mobilność w stawach. Informacja zwrotna od pacjenta jest wskazówką do prowadzenia dalszego leczenia. Metoda ta wykorzystuje techniki mobilizacji biernych i rytmicznych oscylacji oraz techniki manipulacji, czyli nagłe i szybkie ruchy.

Koncepcja Maitlanda 2

Przy jakich schorzeniach sprawdzi się koncepcja Maitlanda?

Koncepcja Maitlanda może być stosowana w przypadku różnych dysfunkcji kręgosłupa, m.in. ból pleców, przepuklina. Jest często wykorzystywana przy zesztywnieniach stawów, bólach głowy i szyi. To również dobra forma terapii w procesie rehabilitacji po urazach.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC każdy zabieg poprzedzony jest z konsultacją z właściwym specjalistą, tak aby dostosować program terapii do indywidualnych potrzeb i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych pacjenta.