Rehabilitacja w schorzeniach kręgosłupa -bądź sprawny!

Rehabilitacja w schorzeniach kręgosłupa Warszawa

rehabilitacja w schorzeniach kregoslupa 1

Czym jest rehabilitacja w schorzeniach kręgosłupa oraz dlaczego jest tak ważna?

Główną przyczyna dysfunkcji w obrębie kręgosłupa są zmiany przeciążeniowo -zwyrodnieniowe oraz reumatologiczne. Postępowanie rehabilitacyjne opiera się na wykorzystaniu kinezyterapii, terapii manualnej oraz fizykoterapii.

Dzięki rozwinięciu się specjalistycznych technik manualnych, można wykryć dysfunkcje na wczesnym etapie i wdrożyć odpowiednie postępowanie medyczne.

Do wspomnianych wcześniej technik należą: mobilizacje, neuromobilizacje, manipulacje, masaż tkanek głębokich, masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, rozciąganie.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC poprawiamy komfort życia osób ze schorzeniami kręgosłupa, poprzez zmniejszenie bólu i wyrównanie tonusu mięśniowego.

rehabilitacja w schorzeniach kregoslupa compress

Rada fizjoterapeuty SPINETIC jak zapobiegać bólom kręgosłupa?

Bóle kręgosłupa to powszechny problem w naszym społeczeństwie. Aby zapobiegać temu bólowi warto wprowadzić do swojego dnia proste ćwiczenia mobilizacyjne i odpowiednią dawkę ruchu. Jeżeli pracujemy w trybie siedzącym i całe dnie spędzamy przy biurku dobrze jest robić kilkuminutowe przerwy co 1-2h pracy na proste ćwiczenia i rozruszanie ciała.  Wiadomo, że zdarzają się dni, które wymagają od nas ciągłego siedzenia i wielogodzinnej pracy – wtedy można wdrożyć ćwiczenia, które nie wymagają od nas nawet wstawania z krzesła oraz zmiany pozycji tak by ciało nie pozostawało w jednym ułożeniu.

Centrum Fizjoterapii SPINETIC rehabilitacja w schorzeniach kręgosłupa prowadzona jest przez doświadczonych lekarzy, terapeutów rehabilitacyjnych, którzy stosując holistyczne podejście, proponują różnorodne metody, ćwiczenia i terapie wzajemnie uzupełniające się.

W naszych placówkach dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem pozwalającym na kompleksową fizjoterapeutyczną obsługę pacjenta.