So-Check, sprawdź co w Tobie siedzi…

So-Check Warszawa

So-Check 1

Co to jest So-Check?

So – Check to innowacyjna metoda diagnostyczna, która pozwala na zmierzenie poziomu mikroelementów i metali ciężkich w organizmie, a także tzw. stresu oksydacyjnego oraz stopnia nasycenia krwi tlenem. Badanie jest przeprowadzane przy pomocy specjalistycznego urządzenia spektrofotometrycznego oraz pulsoksymetru, a wyniki są dostępne już po kilku minutach od jego ukończenia.

So-Check 2

Jak działa So-Check?

Badanie Oligo/Check przeprowadza się za pomocą przenośnego skanera (urządzenia fotospektrometrycznego), który jest przykładany w czterech punktach na dłoni pacjenta. Natomiast pulsoksymetr w badaniu Cardi/Check to niewielkie urządzenie wyposażone w klipsowe czujniki, które zakłada się na palec pacjenta.

U osób leworęcznych badanie przeprowadza się na prawej dłoni, a u praworęcznych – na lewej. Przed pomiarem nie należy stosować mydła ani innych kosmetyków i detergentów do dłoni. Dłonie muszą być również suche.

Pomiar trwa ok. 2-3 minuty i jest całkowicie bezbolesny, a wyniki badań są dostępne natychmiast i analizowane przy pomocy specjalistycznej platformy Oligo/Doctor.

Na tej podstawie specjalista wskazuje konieczne zmiany w diecie oraz proponuje uzupełniającą suplementację.

So-Check

Kto może skorzystać z badania?

Badanie możliwe jest u pacjentów od 2 roku życia.

Wyniki są gotowe po 3 minutach następnie nasz specjalista je analizuje oraz przygotowuje wnioski i zalecenia.

Wymagana jest również znajomość swojej grupy krwi.

Kontrola poziomu witamin w organizmie ma duże znaczenie, ponieważ nie tylko niedobór, ale również nadmiar niektórych witamin bywa szkodliwy i w zależności od konkretnej witaminy może wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne; stan ten nazywa się hiperwitaminozą.

Prawidłowe nasycenie krwi tlenem u człowieka znajdującego się na poziomie morza przekracza 95%, ale w trakcie wędrówek wysokogórskich może ono spaść nawet poniżej 90%.

Centrum fizjoterapii SPINETIC mogą Państwo skorzystać z różnych opcji diagnostycznych:

diagnostyka funkcjonalna, diagnostyka stóp, pakiet diagnostyczny (fizjoprofilaktyka), badanie ultrasonograficzne.

Czas  zabiegu: ok. 40 min

Cena  zabiegu:  299 PLN