Huber 360 – platforma statyczno-dynamiczna
Wieloosiowa platforma statyczno-dynamiczna Huber 360® Evolution – bo tak brzmi pełna nazwa tego innowacyjnego urządzenia medycznego – umożliwia diagnostykę oraz prowadzenie szybkiej i skutecznej rehabilitacji nerwowo-mięśniowej.
Głównymi zadaniami platformy, oprócz przyspieszenia procesu rehabilitacji, są redukcja bólu oraz przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów. Działanie urządzenia opiera się na koncepcjach stabilizacji mięśni głębokich oraz świadomości własnego ciała w przestrzeni. Czujniki zintegrowane z uchwytami i z platformą zbierają szczegółowe dane o pacjencie, przekazując informacje w czasie rzeczywistym (tzw. biofeedback).
Platforma Huber 360® znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w fizjoterapii, ale również w sporcie i fitness.
Jak to działa ?
Na początku urządzenie ocenia stan funkcjonalny każdego pacjenta, co zajmuje około 15 minut. Badaniu podlegają możliwości zachowania równowagi (także podczas stania na jednej nodze), oceniana jest siła, koordynacja i ograniczenia ruchowe. Na podstawie zebranych tym sposobem danych fizjoterapeuta ustala indywidualny plan treningowy lub usprawniający.
W trakcie ćwiczeń zadaniem pacjenta jest przyjmowanie odpowiednich pozycji wyświetlanych na ekranie monitora. Pacjent widzi na nim przedstawiony w formie graficznej swój rzut środka ciężkości oraz wywierany na platformę nacisk i musi właściwie reagować na dobrane do jego potrzeb ruchy platformy. Sterowanie platformą, monitoring i analiza postępów odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji na tablecie, który pozostaje w dyspozycji fizjoterapeuty. Istnieje możliwość wysłania wyników oceny pacjentowi lub osobie zlecającej test.
Warto dodać, że pojedynczy trening na platformie Huber 360® może trwać do 30 lub do 60 minut.
Czy Huber 360 jest dla mnie ?
Terapia z użyciem platformy Huber 360® Evolution jest możliwa bez względu na wiek. Kwalifikują się do niej zarówno seniorzy, młodzież, pacjenci neurologiczni, jak i zawodowi sportowcy. Trening jest w zupełności bezpieczny, a osoby z ograniczoną mobilnością mogą go odbywać na specjalnym taborecie balansującym, który zostaje wówczas przymocowany do platformy.
Terapia na Huberze jest pomocna m.in. w przypadkach: bólu stawów, bólu krzyża, grzbietu, barków, postawy skoliotycznej, rehabilitacji przy stwardnieniu rozsianym (SM), chorobie Parkinsona, rwy kulszowej, lumbago, przepukliny, kontuzji stawu kolanowego, złamań i skręceń, endoprotezoplastyki stawu kolanowego lub biodrowego, rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego ACL.
Zarezerwuj wizytę w Centrum Fizjoterapii Spinetic i odkryj Huber 360 !