Suche igłowanie – terapia specjalistyczna

Suche igłowanie Warszawa

suche iglowanie 2 compress

Na czym polega suche igłowanie?

Suche igłowanie (Dry needling DN) jest inwazyjną (naruszamy powłoki skórne) techniką, która wykorzystuje cienką igłę do penetracji skóry i stymulowania leżących poniżej mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (tzw. trigger points – TrP), tkanki mięśniowej w celu leczenia bólu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń ruchowych. Prawidłowo przeprowadzona terapia daje efekt od razu po jej zastosowaniu. Zabieg może powodować pewien dyskomfort.

suche iglowanie 1 compress e1699009292189

Jakie korzyści daje suche igłowanie?

Suche igłowanie przynosi ulgę przy bólach mięśniowych, polepsza stan funkcjonalny chorych ze zmianami przeciążeniowo-zwyrodnieniowymi, jest dobrym uzupełnieniem kompleksowego leczenia.

Wskazania do leczenia suchymi igłami to m.in. bóle pleców, łokieć tenisisty, kolano skoczka, zespół cieśni nadgarstka, napięciowe bóle głowy, zespół bolesnego barku

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC każdy zabieg poprzedzony jest z konsultacją z właściwym specjalistą, tak aby dostosować program terapii do indywidualnych potrzeb i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych pacjenta.