Rehabilitacja pourazowa

Rehabilitacja pourazowa Warszawa

rehabilitacja pourazowa 2 compress

Czym jest rehabilitacja pourazowa i dlaczego jest tak ważna ?

Rehabilitacja pourazowa ma na celu poprawienie funkcji w aspekcie ruchowym oraz psychologicznym.

Najistotniejszym jej założeniem jest holistyczne podejście, w celu przywrócenia partycypacji pacjenta w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym.

Istotnym aspektem jest wczesność i kompleksowość rehabilitacji w celu przeciwdziałania powikłaniom powstałej dysfunkcji.

rehabilitacja pourazowa 1 compress

Jakie formy terapii wykorzystujemy przy rehabilitacji pourazowej ?

Nasze działania fizjoterapeutyczne po urazach są procesem wykorzystującym szerokie spektrum bodźców stosowanych w terapiach takich jak:

kinezyterapia, fizykoterapia, terapia manualna, masaż, oraz zaopatrzenie ortopedyczne.

rehabilitacja pourazowa 3 compress

Rehabilitacja pourazowa w SPINETIC – przy jakich urazach Ci pomożemy ?

  • Złamania kości,
  • urazy kręgosłupa,
  • urazy twarzoczaszki,
  • urazy tkanek miękkich,
  • uszkodzenie narządów klatki piersiowej.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC rehabilitacja pourazowa prowadzona jest przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy stosują holistyczne podejście oparte na różnorodnych metodach, ćwiczeniach i terapiach wzajemnie uzupełniających się.

W naszych placówkach dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem pozwalającym na kompleksową fizjoterapeutyczną obsługę pacjenta.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Skorzystaj z terapii manualnejzabiegów fizykoterapii lub masażu leczniczego. Te zabiegi pomagają w złagodzeniu bólu, redukcji stanów zapalnych i przywróceniu pełnej ruchomości. Dodatkowo oferujemy zajęcia Medical Fitness, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję, co przyczyni się do przyspieszenia procesu powrotu do zdrowia.