Terapia manualna – dotyk, który leczy

Terapia manualna Warszawa

Co to jest terapia manualna?

Terapia manualna jest jedną z dziedzin fizjoterapii, która skupia się na pracy na tkankach miękkich i stawach w celu zmniejszenia bólu, poprawy funkcjonalności i przywrócenia prawidłowej ruchomości ciała. Opiera się przede wszystkim na biomechanice i funkcjach układu ruchu człowieka. Jednym z najważniejszych elementów terapii manualnej jest bardzo szczegółowa diagnostyka. Wśród metod terapii manualnej możemy wyróżnić m.in.: metodę FDM, McKenziego czy Koncepcję Maitlanda.

Co to jest terapia specjalistyczna i jakie ma założenia?

Terapia specjalistyczna to forma leczenia lub pomocy terapeutycznej, która jest ukierunkowana na konkretne potrzeby lub wyzwania zdrowotne danej osoby. Jest to najlepsza forma prowadzenia terapii szczególnie u osób ze złożonymi problemami zdrowotnymi, dla których potrzebna jest najbardziej dokładna forma fizjoterapii. W terapii specjalistycznej korzystamy z wielu narzędzi (form terapii i sprzętu)  żeby zmaksymalizować efekty prowadzonej terapii. Wśród metod powyższej terapii, możemy wyróżnić, m.in.: suche igłowanie, terapię mięśniowo-powięziową czy czaszkowo-twarzową.

Fizjoterapeuci SPINETIC w terapii manualnej i specjalistycznej wykorzystują różnorodne techniki manipulacyjne, takie jak: masaż, rozciąganie, mobilizacje stawów, manipulacje, techniki mięśniowo-powięziowe i wiele innych. Te formy terapii wykorzystywane są w leczeniu różnorodnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, a także dolegliwości związanych z nerwami obwodowymi. 

terapia manualna compress

Kiedy warto skorzystać z terapii manualnej?

Terapia manualna szczególnie sprawdzi się u osób:

  • z bólami pleców (przede wszystkim odcinek krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa),
  • z bólami mięśni, a nawet z bólami migrenowymi, neuropatycznymi,
  • będzie świetną formą leczenia sportowców, którzy często zmagają się z kontuzjami, urazami.

 

Kiedy warto skorzystać z terapii specjalistycznej?

Terapia specjalistyczna wskazana jest m.in.:

  • bóle kręgosłupa
  • zespół cieśni nadgarstka
  • urazy stawu skokowego
  • zapalenia rozcięgna podeszwowego

Centrum Fizjoterapii SPINETIC każdy zabieg poprzedzony jest z konsultacją z właściwym specjalistą, tak aby dostosować program i częstotliwość terapii do indywidualnych potrzeb i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych pacjenta.

Naszym celem jest Twoje zdrowie