Dysfunkcje stopy

Główne dysfunkcje stopy

dysfunkcje stopy compress

CZYM JEST STOPA?

Stopa pełni w naszym organizmie funkcję podporową oraz lokomocyjną, w łańcuchu kinematycznym. Składa się z 26 kości, 33 stawów oraz wielu mięśni i więzadeł co umożliwia sprawne przemieszczanie się. Jest łącznikiem między ciałem, a podłożem, przez co często musi przenosić olbrzymie obciążenia. Stopa narażona jest na liczne przeciążenia z punktu widzenia pełnionej funkcji lokomocyjnej oraz utrzymania postawy dwunożnej. Przeciążenia są podłożem i epatiogenezą wielu dysfunkcji dotyczących tego obszaru.

dysfunkcje stopy 1 compress

JAKIE SĄ PRZYCZYNY DYSFUNKCJI STOPY?

Przeciążenia statyczne i dynamiczne powodują wiele dysfunkcji, które są opisane w tej części, m.in. uszkodzenie ścięgna Achillesa, ostroga piętowa, skręcenie stawu skokowego.

JAK ZAPOBIEGAĆ DYSFUNKCJOM STOPY?

Dysfunkcjom stopy zapobiegamy poprzez regularną diagnostykę, ćwiczenia, fizjoprofilaktykę oraz jeśli jest to konieczne zaopatrzenie ortopedyczne w postaci wkładek. Aby jak najwcześniej wykryć i zapobiec możliwym deformacjom, należy co jakiś czas w trakcie rozwoju dziecka, wykonywać badanie stóp. Dla dzieci jak i dla dorosłych niezbędny jest dobór odpowiedniego obuwia.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC prowadzimy leczenie dysfunkcji stopy, m.in. skręcenie stawu skokowego, ostrogi piętowej, uszkodzenie ścięgna Achillesa. Przyjdź i zapisz się na konsultacje.