dr n. med. Maciej Luterek

dr n. med. Maciej Luterek

Specjalizacja:

Ortopedia i traumatologia ruchu

Jestem specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu z doświadczeniem zarówno w pracy klinicznej, jak i przeprowadzaniu różnorodnych zabiegów ortopedycznych. Przez 17 lat aktywnie uczestniczyłem w badaniach naukowych oraz praktykowałem w placówkach specjalizujących się w leczeniu schorzeń ortopedycznych i urazów.

Ukończyłem Warszawską Akademię Medyczną. W trakcie mojej specjalizacji miałem okazję pracować w Zakładzie Anatomii Prawidłowej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2005 roku podjąłem studia doktoranckie i rozpocząłem pracę dydaktyczną, prowadząc zajęcia dla studentów.

Posiadam liczne certyfikaty w zakresie ultrasonografii oraz ukończyłem szkolenia uzupełniające, które obejmowały artroskopię stawów skokowych i biodrowych, leczenie niestabilnych złamań miednicy oraz zagadnienia związane z biologią molekularną.

W mojej praktyce medycznej kładę ogromny nacisk na kompleksową diagnozę pacjenta oraz identyfikację wszystkich potencjalnych przyczyn jego schorzenia.

Zdaję sobie sprawę z tego, że operacja to ostateczność, a najważniejsza jest poprawa jakości życia pacjenta. Kluczem do sukcesu jest pełna współpraca między mną jako lekarzem, a pacjentem na każdym etapie leczenia, począwszy od diagnozy, przez wybór odpowiedniego zabiegu, aż po proces rehabilitacji. Dzięki tej współpracy można osiągnąć najlepsze rezultaty i poprawić jakość życia pacjentów.