Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to złożony proces mający na celu przywrócenie lub polepszenie stanu funkcjonalnego oraz zoptymalizowanie powrotu do życia rodzinnego, społecznego, zawodowego. Fizjoterapeuta po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania decyduje o dalszym postępowaniu terapeutycznym, by wspólnie z pacjentem osiągnąć wcześniej ustalony cel poprzez wdrożenie odpowiednich form rehabilitacji

Co zyskasz dzięki dzięki rehabilitacji?

Korzyści rehabilitacji jest bardzo dużo. Pomaga ona zniwelować deficyty zdrowotne, te nabyte w wyniku urazu, jak i te przewlekłe. Moze być także uzupełnieniem innych interwencji medycznych. Niweluje dolegliwości bólowe usprawnia codzienne funkcjonowanie, wzmacnia układ mięśniowy, zwiększa ruchomość stawów oraz daje wiele innych korzyści dla całego organizmu. Poprzez indywidualnie dopasowaną terapię osiąga się poprawę w obszarach, w których pacjent odczuwa deficyty w różnej formie oraz poprawia samopoczucie.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC w Warszawie możesz skorzystać z różnych form rehabilitacji, m.in. rehabilitacji pourazowej,sportowej, przed i pooperacyjnej, rehabilitacji w schorzeniach kręgosłupa.

rehabilitacja compress

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC każdy zabieg poprzedzony jest z konsultacją z właściwym specjalistą, tak aby dostosować program ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i ewentualnych ograniczeń zdrowotnych pacjenta. Działamy holistyczne i interdyscyplinarnie, by zagwarantować Ci zdrowotny sukces. W naszej placówce dysponujemy specjalistycznym sprzętem i wyposażeniem pozwalającym na kompleksową, fizjoterapeutyczną obsługę pacjenta.

Naszym celem jest Twoje zdrowie