Dyskopatia

Dyskopatia Warszawa

dyskopatia 1

Co to jest dyskopatia?

Dyskopatia jest pojęciem obejmującym szeroki zakres uszkodzeń w obrębie krążków międzykręgowych kręgosłupa. Najczęściej uszkodzeniom ulegają krążki w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym. Krążek międzykręgowy jako struktura włóknista zapewnia amortyzację, ale także szybko ulega degradacji.

dyskopatia 2

Jak zapobiegać dyskopatii?

Najczęstszymi przyczynami pojawiania się problemów z kręgosłupem jest siedzący, statyczny tryb życia, mało ruchu i aktywności fizycznej, co skutkuje słabym aparatem mięśniowym i nieprawidłową postawą ciała. W przypadku łagodnych zmian krążka najlepszym leczeniem jest profilaktyka i zmiana stylu życia. Należy wprowadzić więcej ruchu, spacery, rower, pływanie, ćwiczenia w wodzie, ćwiczenia rozciągające, a także ćwiczenia redukujące ilość stresu, np. joga. Należy także zwrócić uwagę na budowanie siły mięśniowej, szczególnie mięśni posturalnych utrzymujących postawę ciała i wspierających cały kręgosłup w przenoszeniu obciążeń. Należy jednak pamiętać, żeby wszystkie wykonywane ćwiczenia i aktywności nie przeciążały kręgosłupa. W przypadku problemów z kręgosłupem, a szczególnie w jego późniejszych etapach w momencie zaostrzenia choroby, możemy stosować terapię manualną oraz fizykoterapię.

Jeśli zmagasz się ze dyskopatią, przyjdź na rehabilitację do Centrum Fizjoterapii SPINETIC i pozbądź się bólu. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Skorzystaj z terapii manualnejzabiegów fizykoterapii lub masażu leczniczego. Te zabiegi pomagają w złagodzeniu bólu, redukcji stanów zapalnych i przywróceniu pełnej ruchomości. Dodatkowo oferujemy zajęcia Medical Fitness, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję, co przyczyni się do przyspieszenia procesu powrotu do zdrowia.