Wady postawy w obrębie klatki piersiowej

Wady postawy w obrębie klatki piersiowej Warszawa

wady postawy w obrebie klatki piersiowej 3 compress

Zaburzenia ukształtowania klatki piersiowej

Deformacje w obrębie klatki piersiowej są  częstą przypadłością  nastolatków a zwłaszcza chłopców w wieku dojrzewania. Mogą być zdiagnozowane już po urodzeniu bądź pojawić się lub nasilić podczas pokwitaniowego skoku wzrostowego. Deformacje te mogą pogarszać się, aż do osiągnięcia wieku dojrzałości kostnej, który średnio przypada na 18 rok życia. Wśród najczęstszych zaburzeń klatki piersiowej, możemy wyróżnić: klatkę lejkowatą i kurzą.

wady postawy w obrebie klatki piersiowej compress

Przyczyny powstania deformacji klatki piersiowej i jej leczenie

Przyczyny nie są jednoznacznie określone. Z racji częstego powielania wady w rodzinie wskazuje się na czynniki genetyczne. Inne hipotezy zakładają wrodzone nieprawidłowości mięśni, mających przyczepy w obrębie klatki piersiowej, nadmierny wzrost żeber, które spychają mostek ku tyłowi czy zbyt wiotki przyczep przepony.

Leczenie klatki kurzej i lejkowatej należy podjąć jak najszybciej po zauważeniu deformacji, ponieważ wada ma najczęściej charakter postępujący.

Niewielkie deformacje u małych dzieci, kiedy szkielet jest elastyczny i podatny łatwo udaje się skorygować fizjoterapią. Jeśli są w stanie bardziej zaawansowanym i leczenie podejmuje się u nastolatka, korekcja wady jest trudna i tylko częściowa.

wady postawy w obrebie klatki piersiowej 2 compress

Jak możemy pomóc przy zaburzeniach ukształtowania klatki piersiowej?

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC wykorzystujemy różnorodne metody terapii, są to m.in: terapia manualna klatki piersiowej, ćwiczenia korygujące, trening siłowy, masaże, ortezy.

Jeśli zmagasz się z powyższym problemem, zapisz się na wizytę i odzyskaj zdrowie.