Dysbalans miednicy

Dysbalans miednicy Warszawa

dysbalans miednicy 1

Czym jest dysbalans miednicy?

Dysbalans miednicy (zespół skrzyżowania dolnego) to sytuacja, w której dochodzi do zwiększonego napięcia jednych mięśni i osłabienia innych. W tym przypadku mięśniami osłabionymi są: mięśnie brzucha, pośladkowe oraz te znajdujące się z tyłu uda (dwugłowy uda, półścięgnisty, półbłoniasty), a nadmiernie napiętymi: mięśnie zginające biodro (biodrowo-lędźwiowy, prosty uda, naprężacz powięzi szerokiej) oraz mięśnie przykręgosłupowe (prostownik grzbietu, wielodzielny, czworoboczny lędźwi).

dysbalans miednicy 2 compress

Czym objawia się dysbalans miednicy i jak przebiega leczenie

Objawami występowania dysbalansu miednicy mogą być:

  • ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz bioder,
  • ograniczenie zakresu ruchu,
  • przodopochylenie miednicy,
  • odstający brzuch, pomimo szczupłej sylwetki,
  • powiększenie lordozy lędźwiowej,
  • powstawanie zmian zwyrodnieniowych.

Najczęstszą przyczyną powstawania tego schorzenia jest długie przebywanie w pozycji siedzącej i zbyt mała aktywność fizyczna. Leczenie opiera się na odpowiednio dobranej rehabilitacji, która w skrócie, skupia się na rozluźnieniu mięśni zbyt napiętych i wzmocnieniu osłabionych.

W SPINETIC Centrum Fizjoterapii, skupiamy się na kompleksowym i efektywnym leczeniu dysbalansu miednicy. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia. Skorzystaj z terapii manualnejzabiegów fizykoterapii lub masażu leczniczego. Te zabiegi pomagają w złagodzeniu bólu, redukcji stanów zapalnych i przywróceniu pełnej ruchomości. Dodatkowo oferujemy zajęcia Medical Fitness, które pomogą Ci wzmocnić mięśnie i poprawić ogólną kondycję, co przyczyni się do przyspieszenia procesu powrotu do zdrowia.