Uszkodzenia aparatu mięśniowego

Uszkodzenia aparatu mięśniowego Warszawa

uszkodzenia aparatu miesniowego 1

Uszkodzenia aparatu mięśniowego

Na staw łokciowy działają trzy mięśnie zginające ten staw: mięsień ramienny, mięsień ramienno-

promieniowy, mięsień dwugłowy ramienia. Staw łokciowy prostuje mięsień trójgłowy ramienia, który jest również zewnętrznym stabilizatorem stawu.

uszkodzenia aparatu miesniowego 2

Jak leczyć mięsień dwugłowy ramienia?

Uszkodzeniu może ulec dystalne ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia np. podczas dźwignięcia ciężkiego przedmiotu. Objawia się to bólem, obrzękiem w okolicy łokcia, osłabioną siłą zginania i odwracania przedramienia, widoczne jest również zniekształcenie brzuśca mięśnia dwugłowego ramienia. Leczenie obejmuje reinsercję przyczepu ścięgna. Kończyna górna po zabiegu wymaga unieruchomienia na kilka tygodni.

Rehabilitację można rozpocząć już kilka dni po operacji, zaczynając od ćwiczeń biernych i stopniowo wprowadzając ćwiczenia czynne.

uszkodzenia aparatu miesniowego 3 1 compress

Jak leczyć zerwanie ścięgna mięśnia trójgłowego ramienia?

Zerwanie ścięgna mięśnia trójgłowego ramienia występuje dość rzadko, głownie u sportowców podnoszących ciężary (oraz przyjmujących sterydy anaboliczne). Najlepsze efekty przynosi leczenie operacyjne. Po operacji zalecane jest unieruchomienie łokcia w zgięciu od 30 do 45 stopniu na 1-2 tygodnie, aby pozwolić na dobry przebieg gojenia się tkanek. Po dwóch tygodniach od zabiegu można zacząć wprowadzać delikatne bierne i czynne ruchy zgięcia stawu łokciowego. Aktywny wyprost stawu łokciowego wprowadza się w 4 tygodniu po zabiegu. Ćwiczenia wzmacniające można taw łokciowy działają trzy mięśnie zginające ten staw: mięsień ramienny, mięsień ramienno-promieniowy, mięsień dwugłowy ramienia. Staw łokciowy prostuje mięsień trójgłowy ramienia, który jest również zewnętrznym stabilizatorem stawu. Uszkodzeniu może ulec dystalne ścięgno mięśnia dwugłowego ramienia np. podczas dźwignięcia ciężkiego przedmiotu. Objawia się to bólem, obrzękiem w okolicy łokcia, osłabioną siłą zginania i odwracania przedramienia, widoczne jest również zniekształcenie brzuśca mięśnia dwugłowego ramienia. Leczenie obejmuje reinsercję przyczepu ścięgna. Kończyna górna po zabiegu wymaga unieruchomienia na kilka tygodni.

Rehabilitację można rozpocząć już kilka dni po operacji, zaczynając od ćwiczeń biernych i stopniowo wprowadzając ćwiczenia czynne.

W Centrum Fizjoterapii SPINETIC prowadzimy rehabilitację uszkodzonych ścięgien. Przyjdź do nas i pozbądź się bólu.